Zoo i Palmiarnia w Łodzi

niedziela, sierpnia 02, 2015
Od miesięcy marzeniem Melanii było wybrać się do Zoo i obejrzeć wszystkie te zwierzęta, które zna tylko z książek lub telewizji. Planowaliśmy wybrać się do krakowskiego Zoo, ale gdy sprawdziłam jak wyglądają ceny biletów w Łodzi, nawet się nie zawahałam. Choćbyśmy mieli się rozczarować- głupotą byłoby nie pójść i nie zobaczyć łódzkiego zoo na własne oczy.
Pogoda nam sprzyjała, Zoo czynne jest aż do 19, Melania wchodzi za darmo, ja również, więc grzechem byłoby nie skorzystać.
Czy warto wybrać się do łódzkiego zoo?
Oczywiście, że warto! Wstęp jest niezwykle tani, a bilet zintegrowany ważny jest 2 dni i uprawnia do wejścia do Zoo, Ogrodu Botanicznego i Palmiarni. W Zoo znajduje się naprawdę duża liczba zwierząt począwszy od tygrysów, pand, kangurów, lam przez małpy, słonie i ptactwo aż na akwarium z fantastycznymi rybami kończąc. Melania była zachwycona, biegała jak szalona od klatki do klatki i nawet fakt, że niedźwiedź był schowany i nie mogła go zobaczyć, nie zasmucił jej.
żyrafa zoo

żyrafa Łódź


tygrys Łódź

tygrys ŁÓDŹ

ryś zoo


Palmiarnia również zasługuje na uwagę. Jako kobieta, która marzy o własnej oranżerii, byłam tym miejscem szczerze zachwycona. Palmiarnia jest idealnym plenerem do pięknych sesji zdjęciowych, znajdują się tam ławeczki, więc można usiąść i w spokoju rozkoszować się panującą tam atmosferą i pięknem.
żółwie palmiarnia6 komentarzy:

 1. Łódzkie Zoo wyglada coraz lepiej i zdecydowanie jest tam co robić. My regularnie odwiedzamy Zoo odkąd Igorson skończył pół roku :) obecnie uwielbia płace zabaw, budki z pamiątkami i oczywiscie zwierzęta. Jedynie żal, że ciagle zaniedbany jest Lunapark.

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne miejsce na spędzenie weekendu zwłaszcza z dzieckiem i zwłaszcza, że bilety dwudniowe, za takie atrakcje kocha się duże miasta

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie byłam w Łodzi. I pomyśleć, że mój mąż ma tam rodzinę!
  Kocham zwierzęta. Mogłabym się gapić na nie godzinami ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zoo trochę nabrało kolorów bo kiedyś było szare i bez zwierzaków, jest plan dalszego jego zagospodarowania i rozbudowy, zobaczymy, a Palmiarnia piękna, polecam jeszcze Botanika :)

  OdpowiedzUsuń

A Ty, co sądzisz na ten temat?

Zdjęcia są własnością prywatną. Wszelkie wykorzystywanie ich, bez uprzedniej zgody, zabronione. Obsługiwane przez usługę Blogger.