Pszczyna- co warto zobaczyć z dzieckiem na wycieczce?

         Znów zakwitły magnolie. Coraz więcej drzew i krzewów obsypanych jest drobnymi kwiatkami, dlatego jest to idealny czas na wycieczki do najładniejszych parków Polski. Tej wiosny miałyśmy okazję odwiedzić Pszczynę. Dla Melanii był to drugi w jej życiu raz, kiedy mogła pochodzić po pszczyńskim zamku. Atrakcje Pszczyny oglądaliśmy około dwa lata temu, kiedy jeszcze mieszkaliśmy w Żywcu i mieliśmy tam naprawdę blisko. Wtedy jednak, byliśmy w lutym i nawet nie miałam świadomości, że park w Pszczynie, wiosną, może być tak zachwycający. Pszczyna to niewielkie miasto w województwie śląskim, które ma wiele do zaoferowania: zagroda żubrów, skansen, zespół zamkowo-parkowy, klimatyczny ryneczek z kameralnymi knajpkami. Myślę, że to idealny cel na niedzielną wycieczkę dla rodziny z dziećmi. W rozległym parku można piknikować w bajkowej scenerii, dzieciaki na pewno zainteresuje karmienie żubrów, warto wybrać się także do skansenu i oczywiście zwiedzić wnętrza zamku. 
          Jeśli więc nie macie pomysłu na najbliższy weekend i mieszkacie na południu, myślę że warto zaryzykować nawet dwugodzinną podróż, by zrelaksować się i odpocząć w tak pięknym miejscu.

na weekend z dziećmi

moda dziewczęca

wiosna magnolia

park w Pszczynie

Pszczyna

Pszczyna


spodnie chino

fotografia dziecięca

mięta i pastelowy żółty

pastelowe spodnie

10 komentarzy:

 1. Pszczyna jest bardzo ładna, a niedaleko parku jest świetna pizzeria, gdzie można udać się na obiad z całą rodziną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne miejsce, sądząc po zdjęciach, bo nigdy tam nie byliśmy! Melania świetna modelką jest :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy tam nie byliśmy, ale zdjęcia macie piękne, więc kto wie, może i nas tam poniesie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Całe wieki nie byłam w Pszczynie! Gdy mieszkałam na Śląsku to często jeździliśmy na wycieczki w tamte tereny, a teraz to ze Szczytu wszędzie daleko ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczne miejsce, z chęcią sama bym zobaczyła je na własne oczy. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Modelka prezentuje się pięknie na tle bajkowego zamku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. urokliwe miejsce, jednak dla mnie ciut za daleko. Byłam w przeciągu dwóch miesięcy dwukrotnie na śląsku i na długo mi to wystarczy :) Magnolie uwielbiam. Posadziłam w ubiegłym roku w ogrodzie dwie szt, jedna się przyjęła :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Byliśmy w Pszczynie ale zimową porą.

  OdpowiedzUsuń
 9. W najbliższym czasie nie wybieramy się w tamte rejony, aczkolwiek pięknie, więc jak już będziemy planować to wiosną lub latem.

  OdpowiedzUsuń

A Ty, co sądzisz na ten temat?

Zdjęcia są własnością prywatną. Wszelkie wykorzystywanie ich, bez uprzedniej zgody, zabronione. Obsługiwane przez usługę Blogger.