7/29/2016

"Mamy brzuszek" czyli jak samej wyretuszować macierzyństwo

"Mamy brzuszek" czyli jak samej wyretuszować macierzyństwo
          Pamiętam jak dziś, jedna z moich koleżanek na wieść o mojej ciąży, zapytała : "A nie boisz się, że stracisz figurę?". To była ostatnia rzecz o jakiej mogłabym pomyśleć stojąc w łazience i trzymając w ręku test ciążowy. Nie myślałam o tym ani przez kolejne 9 miesięcy, ani nawet nie miałam czasu pomyśleć o tym jak urodziłam Melanię. Miałam to wielkie szczęście, że ciąża zaskoczyła mnie i nie pozostawiła czasu na myślenie o bzdurach. Tak, bzdurach. 
      Wiem, że kobiety przeżywają ciężkie chwile kiedy ich brzuchy po 9 miesiącach wysiłku wyglądają jak balon, z którego uszło powietrze. Absolutnie to rozumiem, bo zanim zaszłam w ciążę, sama czułam się ze sobą źle i nie myślałam o sobie jako o atrakcyjnej kobiecie. Paradoksalnie, po urodzeniu Melanii byłam dla siebie coraz bardziej wyrozumiała. Być może to przez wzgląd na szybki powrót do formy, być może szybki kurs dorastania- sama nie wiem- stało się i samodzielnie wyretuszowałam głowę z bzdur i bredni wpojonych nam przez media. 
           Nie ma ludzi idealnych, nie ma idealnych brzuchów i nie ma też wzorca, który stanowiłby co jest piękne a co brzydkie, bo każdy z nas jest inny i gusta też mamy inne. W średniowieczu panował taki okres, że ideałem kobiety była drobna figura z zaokrąglonym, jak ciążowy, brzuszkiem i małymi piersiami (kojarzycie obraz Jana van Eycka "Małżeństwo Arnolfinich"?). Był też okres kształtów rubensowskich, była też Twiggy i wreszcie przyszła kolej na Kim Kardashian. Nie ma takiej kobiety i takiej figury, która będzie się podobać wszystkim bez wyjątku i nie ma takiego mężczyzny, który zostanie uznany za przystojniaka przez wszystkich na tej ziemi. Tak już jest i zawsze tak będzie, choćby media skichały się z wysiłku- nic z tego. 
          Kluczem do pokochania siebie nie jest jednak zdanie sobie sprawy z tego prozaicznego faktu jak to, że różnorodność jest dobra, naturalna i nie ma czegoś takiego jak obiektywne piękno. Kluczem do pokochania siebie jest nie oddzielanie umysłu i uczuć od ciała, potraktowanie wszystkiego jak idealną spójność i wdzięczność ciału za to, że dzięki niemu tyle możemy. Ciało nie jest rozbite na sflaczały brzuch, za szerokie biodra, płaski biust i krzywe nogi, ciało to jedność, najpewniej proporcjonalna jedność, która daje nam cudowne możliwości: wspinaczki, tańca, podróżowania, zwiedzania, uczenia się, dotykania. Ciało kobiet ma jeszcze jedną cudowną, magiczną wręcz moc: potrafi dać życie. I niezależnie od tego w jakim kształcie pozostanie ciało po wydawaniu na świat nowego życia, to dało początek czemuś wspaniałemu, tchnęło nadzieję, przyniosło radość, ukojenie. To jest nie do przeceniania i nie może być oceniane pod kątem jędrności i braku rozstępów, bo odziera cud z jego nadprzyrodzonych mocy i sprowadza go do bardzo przyziemnych przymiotów.
         Ciało kobiety, która wydała na świat nowe życie - nową siłę, która może tyle zmienić, zasługuje na specjalne względy i ogromny szacunek. Trud noszenia pod sercem nowej istoty, miliony zmartwień kłębiących się w głowie, nieprzespane noce i wszystko to, co przeżyła każda z nas rysują się na naszych twarzach siateczką zmarszczek, a na naszych brzuchach i piersiach bliznami rozstępów. To wszystko stanowi nie tylko naszą historię miłości i oddania, ale jest pięknym trofeum, które z dumą powinnyśmy prezentować światu. Każda nowa zmarszczka po setnej już nieprzespanej nocy, kolejna blizna po cesarce to wynik miłości, a czy jest coś lepszego niż miłość właśnie? Kiedy spojrzysz na siebie w lustrze z niesmakiem i z zazdrością będziesz wodzić wzrokiem za jędrnymi dwudziestkami, pomyśl czy nie odzierasz wtedy swojego wielkiego sukcesu, wielkiego oddania, niezwykłego poświęcenia z magicznej otoczki jaką jest cud macierzyństwa. 
       Jesteśmy mamami i niezależnie od tego jak wyglądają nasze brzuchy i jak mocno poszerzyły się nasze biodra po porodzie, posiadamy coś czego nikt nam nie odbierze i żaden facet ani żadna bezdzietna nie pojmie. Wiemy już jak wielką siłę posiadamy, ile jesteśmy w stanie znieść i jak każdy problem wydaje się malutki w obliczu strachu o własne dziecko. To jest błogosławieństwo. Błogosławieństwo odkrycia jak wiele spraw to bzdury, spraw, które zatruwają umysły tych, którzy nie przeżyli tak wiele jak my, spraw, które kiedyś i nam zatruwały głowę, a teraz są śmieszną błahostką. Macierzyństwo - tyle przed nami odkryło i tak wiele nam dało, więc jak można sprowadzać je do mniej jędrnego brzuszka czy rozstępów na piersiach? Ten brzuszek jest wart o wiele więcej niż ten wcześniejszy, płaski i wyćwiczony, który dumnie prezentowałyśmy na plaży. Tamten brzuch nie miał żadnej historii, a ten który mamy teraz to indywidualna historia bezgranicznej miłości.

                                                                            ***        

Wyretuszować można teraz wszystko, a fotoszop w jednej minucie zrobi z Ciebie gwiazdę. Tak się przyjęło, że pokazuje się tylko to, co wygładzone i podrasowane. Nawet w grupach dla fotografów amatorów pokazuje się tylko zdjęcia poprawionych kobiet, bo inaczej zaraz nastąpi nawał komentarzy na temat niewygładzonego cellulitu, porów skóry itp. Ktoś zrobił nam sieczkę w głowach i najwyższa pora to zmienić. Kiedy więc dowiedziałam się o letniej akcji społecznej "Mamy brzuszek", wiedziałam że muszę w tym uczestniczyć. Wszystko co promuje prawdę, zasługuje na wsparcie, dlatego my mamy- powinnyśmy wspierać wszystko co nie zakłamuje macierzyństwa i pomoże przyjąć fakty takimi jakie są, bez fałszywej otoczki. 


Jeśli jesteś zainteresowana wzięciem udziału w sesji, wystarczy, że wyślesz maila zgłoszeniowego na adres: redakcja@kobbieciarnia.pl. Więcej informacji na stronie akcji.

7/25/2016

Kurozwęki- bizony, labirynt i pałac

Kurozwęki- bizony, labirynt i pałac
     Kurozwęki to wieś położona w województwie świętokrzyskim, znajdująca się nieopodal Staszowa, Szydłowa a także zalewu Chańcza. Kurozwęki mogą stanowić więc doskonałą bazę wypadową nad wodę, a także do ciekawych miejsc Świętokrzyskiego takich jak: Ujazd, gdzie znajduję się zamek Krzyżtporów, Szydłów czy Bodzentyn. 
      Kurozwęki to przede wszystkim obiekt pałacowo-parkowy, kraina bizonów oraz labirynt w kukurydzy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a wędrując między jedną a drugą atrakcją, nikt się nie zmęczy bo wszystkie trzy obiekty znajdują się w tym samym miejscu, nie wspominając o bogatej gastronomii czy dużym placu zabaw. 
      Choć zwiedzanie pałacu może wydawać się dzieciom z pozoru nudne, mimo wszystko namawiam. Lochy, które zwiedza się z przewodnikiem, to gwarancja rewelacyjnej zabawy a także niewielkiej dozy strachu. Przygotowane one bowiem są tak, by nie tylko zainteresować historią tego miejsca, ale przede wszystkim pobudzić wyobraźnię. My z Melanią byłyśmy zachwycone, a córka wiele z przytoczonych historii pamięta do dziś. 
           Na wewnętrznym dziedzińcu pałacu znajdują się stoliki, gdzie można zjeść posiłek i poczuć się jakby historia zatrzymała się w czasie. Co mnie zaskoczyło, to fakt, że obok pałacu,  w przepięknym domu, wciąż mieszkają jego właściciele- rodzina Popielów, która z własnych środków od lat remontuje i rewitalizuje pałac. Najmłodszy Popiel jeszcze studiuje i właśnie przebywa tam na wakacjach, więc może warto się tam wybrać :P


      Obok zespołu znajduje się hodowla bizonów- zwierzęta zostały sprowadzone z Belgii w 2000 roku. W ramach biletu full pakiet (dzieci do 4 roku życia wszystko mają gratis) prócz zwiedzania pałacu i lochów przywdziana jest także "wycieczka" do krainy bizonów. Turyści zawożeni są na łąki pełne zwierząt wozem ciągniętym przez traktor. Dla dzieci stanowi to więc podwójną atrakcję.       Po trudach zwiedzania i szaleństw na placu zabaw można posilić się w restauracji, pizzeri lub budce z fast foodami. Do wyboru, do koloru. Namawiam na spróbowanie mięsa z bizona. Melania spałaszowała pieczeń z jego mięsa w mgnieniu oka, a jak widać jej porcja była ogromna. 

     Jedyną atrakcją z której córka nie chciała skorzystać, pomimo moich namawiań, był labirynt w kukurydzy. Ja miałam już okazję przez niego przechodzić, dlatego z czystym sercem polecam tą niezwykłą i niekrótką przygodę. 
      Kurozwęki, choć niewielkie, mają wiele do zaoferowania. Warto zahaczyć o nie, będąc w pobliżu, a najlepiej przyjechać tu na dłużej, by zwiedzić okoliczne atrakcje, których Świętokrzyskie oferuje bardzo, bardzo wiele. 
7/20/2016

Jak rozkochać faceta? - dwie proste sztuczki

Jak rozkochać faceta? - dwie proste sztuczki
      Dziś zaserwuję receptę na to jak złapać Pana Boga za nogi czyli zdobyć największe dla kobiety trofeum w postaci mężczyzny. Mężczyzna- pan i władca świata,  najmądrzejsze stworzenie boże, doskonałość i perfekcja w jednym wcieleniu, w ludzkim, absolutnie pięknym wydaniu. Mężczyzna- czy Was też przechodzą ciarki gdy wymawiacie to słowo? Mrał.
      Mężczyzna to gatunek z rzędu rozumnych inaczej, dlatego należy podejść go w odpowiedni dla niego sposób. Kiedy już jakiś samiec alfa wyhaczy Cię w tłumie wychowanych w duchu posłuszeństwa dziewic, wiedz, że właśnie zaczyna się Twoja wyboista droga starań.
      Mężczyzna nie lubi się męczyć, ale jednocześnie uwielbia polować. Tak, to bardzo paradoksalne stworzenia. Musisz więc znaleźć złoty środek pomiędzy byciem ciągle nie jego uciekającą sarną, a składającą jego skarpetki i podającą wytworny obiad łanią w koronkowej bieliźnie. Musisz być jak najlepszej generacji jojo, które zbliża się ze schabowym na eleganckim talerzu, po to by za chwilę oddalić się w kierunku chłodzącego się w lodówce piwa. Jesteście dopiero na początku znajomości? Nieważne. Żaden samiec nie pogardzi schabowym z opiekanymi ziemniaczkami i kapustką. Chcesz żeby ten wieczór spędził tylko z Tobą? Zapytaj jeszcze jaką zupę lubi i które piwo mu kupić. Po tak sytym obiedzie, masz gwarancję że nie wyjdzie z kolegami polować na lepszą zwierzynę. Nie będzie miał siły. Pisałam już, że faceci nie lubią się męczyć.
      Jeśli już uda Ci się złapać mężczyznę na przynętę w postaci kotleta (pamiętaj, że musisz z kotletem wyskoczyć na pierwszej randce, bo inaczej nici) i samiec chce wpadać do Ciebie przynajmniej raz na tydzień żeby sobie pojeść, to znaczy że znajdujesz się na właściwej drodze. Teraz pora na dodatkową pracę np. na pół etatu. Dlaczego? Mężczyzna to gatunek, który lubi sobie pojeść i napić się i bardzo szybko się przyzwyczaja. Ta pierwsza randka z sytą kolacją u Ciebie była dla niego jasnym znakiem, że może się do Twojej cudownej kuchni już przyzwyczajać. Kobieto! Osiągnęłaś tak wiele. Mężczyzna polubił Twoją kuchnię i ma teraz ochotę wpadać do Ciebie na kotleta i piwko. Super. Jak mówiłam, apetyt mężczyzn różni się od naszego. Musisz dorobić.
          Nie myśl, że kolacja czy obiad, którym u Ciebie się syci może mu wystarczyć. Nie możesz faceta osaczać. Jeśli Twój ukochany czuje potrzebę wychodzić codziennie z kumplami na drugi obiad- absolutnie nie protestuj, wyciągnij stówkę i daj mu błogosławieństwo- niech facet się zabawi. W końcu życie samca to nieustające pasmo udręk i obowiązków.
         Mężczyzna- choć niezwykle trudny do usidlenia (ale jakże tego wart!)- wbrew pozorom nie jest zbytnio skomplikowany. Omówiłyśmy już aspekt pożywienia: ma być dużo, domowo, regularnie i z chłodną popitą. Teraz drugi i ostatni już aspekt: seks. Robisz to tak jak on chce, kiedy chce i to co on chce. Gra wstępna? Lodzik. Telefon po imprezie z kumplami około 4 nad ranem: "Mała, nie wpadłabyś do mnie?". Oczywiście, że byś wpadła: szybki prysznic, pas do pończoch i jedziesz. Mężczyzna nie lubi czekać. Bardzo fajnym pomysłem jest wysprzątanie jego mieszkania (które zapewne dzieli z mamusią), będąc ubraną w kusy fartuszek i seksowny czepeczek. Pamiętaj, schylając się by poodkurzać pod regałem- odpowiednio wypinaj tyłek.
      Kiedy już facet lubi wpaść do Ciebie od czasu do czasu na kotleta albo inne małe co nieco, możesz zaoferować mu żeby za każdym razem brał ze sobą brudną bieliznę do wyprania. Mężczyźni kochają swoje matki najmocniej na świecie, więc jednym ze sposobów żeby zdobyć jego serce, jest właśnie zastąpić czułą i schorowaną mateczkę. Dopytaj co jego mamusia robi najlepiej i próbuj naśladować, choć pamiętaj: i tak nigdy nie zrobisz tego lepiej niż ona. Nawet zakalca!
       Wnioski z tej jakże cennej lekcji: nie mów za wiele, absolutnie nic nie oczekuj i niczego nie żądaj, dawaj ile możesz, idź na dodatkowy etat, kup kilka zestawów wyuzdanej bielizny i pław się w towarzystwie najlepszego z najlepszych stworzeń boskich. Czegoż można chcieć więcej?
7/18/2016

Ile wiesz o blogerach?

Ile wiesz o blogerach?
     Idąc dziś do pracy myślałam nad tym, ile prawdy o mnie samej jest na blogu. Każdy bloger z ulgą dzieli się w sieci swoimi przemyśleniami, wynurzeniami. Ja też nierzadko kłócę się tutaj z rzeczywistością, piszę o tym co mnie wkurza, smuci, czasem przerasta. Zwykle nie piszę do końca dosłownie, przelewam frustrację w metafory, nie dopowiadam, urywam. Nie dlatego, że chcę coś ukryć, tylko dlatego, że chyba jak każdy człowiek bardzo cenię sobie prywatność.
     Myślę, że czytający mojego bloga od deski do deski mają jakiś obraz mojej osoby, myślę nawet, że jest on bardzo zbliżony do mnie samej, ale prawda jest taka, że każdy blog to pewnego rodzaju kreacja. Lubię traktować mój dom w sieci jako ujście pewnych emocji, pozbywam się niektórych trawiących mnie frustracji. Mój mąż zawsze nazywał mnie "pieniaczem"- dużo pyskuję jak nikt nie słyszy, ale nie potrafię tak do końca zawalczyć o swoje. Jeśli pani w urzędzie będzie nieuprzejma, to ja zagryzę zęby, a żale wyleję dopiero komuś bliskiemu w rękaw. Nie raz miałam ochotę komuś przygadać, ale zwyczajnie się boję. Jestem małym, wrażliwym tchórzem, którego łatwo zapędzić w kozi róg.
     Nie lubię też uzewnętrzniać tego, co dzieje się w moim życiu osobistym. Obojętnie jak mocno jestem załamana czy zasmucona, po prostu wkładam fajny ciuch, maluję oczy i wychodzę z domu uśmiechając się do mijających mnie koleżanek. Zawsze taka byłam. Najbliższe koleżanki wiedziały, że informacje trzeba raczej ze mnie wyciągać, nie lubiłam nikomu truć dupy; a jedna z moich znajomych powiedziała, że jeśli chce znać mój aktualny nastrój to idzie poczytać bloga, bo ja i tak zawsze jestem zadowolona.
      Z jednej więc strony z bloga nie dowiesz się nic, ale możesz też dowiedzieć się aż za wiele, zależy jak mocna/y jesteś w czytaniu ;). Tak naprawdę nie mam nic do ukrycia, jestem całkiem zwyczajną dziewczyną: zakochaną w swojej córce mamą, momentami nieznośną córką, wierną przyjaciółką. Nadzwyczajne jest we mnie tylko to, że zawsze potrafię te role pogodzić z nastrojem i nic nigdy nie ucierpi na tym, że chwilowo mogę być rozstrojona. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że po prostu bardzo lubię ludzi i cenię sobie ich strefę komfortu. Nie chciałabym nigdy być ciężarem, który dzwoni zawsze wtedy gdy ma problem. Znacie to? Bo ja znam i zawsze uciekam od ludzi, którzy przypominają sobie o mnie, kiedy są nieszczęśliwi.
     Muszę przyznać, że mam tutaj kilku niezwykle domyślnych czytelników ;). Byłam ostatnio tak zaskoczona jednym z wyników wyszukiwań na GA, że aż mnie zatkało. Pomyślałam: jakim cudem, ktoś się domyślił. Potem troszkę pomyślałam i stwierdziłam, że chyba jednak nie tak ciężko wywnioskować pewne rzeczy. Choć ktoś zapędził się z ustaleniami, to jednak zaskoczyła mnie trafność spostrzeżeń. Zaskakujące, bo wydawało mi się, że jestem na blogu bardzo powściągliwa...
     Ile więc wiesz o blogerce, która to pisze? Wiesz tyle, ile trzeba... O każdej i każdym z nas. Mówimy tyle, ile uważamy za stosowane i pokazujemy to, co chcemy pokazać. Jedne z nas piszą o seksie, inne nawet nie pokazują na zdjęciach brudnych dzieci. Na blogu (pomijam Social Media) ani razu nie skłamałam, nie podkoloryzowałam, nie udawałam, ale możesz być pewna/y że nigdy jeszcze nie powiedziałam całej prawdy.7/14/2016

Rabka- kierunek na wakacje z dziećmi

Rabka- kierunek na wakacje z dziećmi
        Rabka- niepozorne miasteczko na południu Polski otoczone górami i mnóstwem zieleni. Rabka- Zdrój to nie tylko szlaki górskie, Turbacz i solanka, to także mnóstwo atrakcji- głównie dla najmłodszych. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, Rabka ma aż tyle do zaoferowania.
        Kiedy zameldowałyśmy się z córką w Pensjonacie Prezydent, nie wiedziałam czy najpierw wypić litr wody (upał był nie do ogarnięcia dla samotnej matki z dzieckiem i walizkami :P) czy biec z córką do pokoju zabaw, który znajduje się w hotelu i jest autentycznym magnesem na dziatwę. W końcu zdecydowałam się na trzecią opcję: czyli przywitanie z resztą blogerek zaproszonych na Blogoland. 
       Weekend w Rabce zaplanowany był niemal do każdej, cennej chwili i nim zdążyłam ogarnąć siebie i córkę, już siedziałam w autobusie w drodze do Muzeum Zbójników i Górali. Tam, przesympatyczna Pani oprowadzająca, pokazywała dzieciakom zakamarki zbójnickich izb, tajniki robienia oscypków, dawne narzędzia kar czy piwniczny skarbiec. Melania była zachwycona kuframi pełnymi złota ukrytymi w w chłodnej piwnicy i tą część wycieczki wspominała dużo częściej niż malowanie ciupagi (które tymczasem zachwyciło mnie :P). 

Prosto z Muzeum Zbójników i Górali pojechaliśmy do Rabkolandu, o którym szczegółowo pisałam w poprzednim poście. Dla przypomnienia kilka zdjęć, ale jeśli nie widzieliście fotorelacji z wypadu do Rabkolandu, to koniecznie to nadróbcie.
Pobyt w Rabkolandzie nie ograniczył się jednak tylko i wyłącznie do szaleństwa na karuzelach, torach wyścigowych, w kulkach i na kolejkach. Nawet w praku rozrywki nie próżnowaliśmy i dzięki niezwykłym warsztattom poprowadzonym przez Agę z Akademii Fotografii powstało to oto dzieło:


Wieczorem udaliśmy się do hotelu, ale nie na odpoczynek. Dzieci zajęte przedstawieniem prowadzonym przez Teatr Bajdurka, dały mamom trochę wytchnienia, żeby te w spokoju mogły uczestniczyć w kolejnych prelekcjach. Największe wrażenie wzbudziła we mnie prezentacja Pani Renaty z Centrum Terapeutycznego "Tęcza", która otworzyła mi oczy na to jak ogromny, czasem niestety negatywny, wpływ na nasze życie ma to, co wynieśliśmy z domu np. na wspólne życie z partnerem. Kolejna prelekcja prowadzona przez Panią Magdę ze Studio My tylko potwierdziła moje teorie dotyczące odżywiania oraz nawyków, które wpajamy dzieciom. Następnie dla chętnych przewidziany był specjalistyczny pomiar zawartości mięśni, tłuszczu, wody w organizmie oraz indywidualna konsultacja wyników. Na koniec marka Colway International opowiedziała nam o swoich luksusowych kosmetykach oraz suplementach diety, a każda z nas na sobie mogła wypróbować działanie rewelacyjnego kolagenu tej firmy.Oczywiście to nie był koniec atrakcji. Po prezentacjach udaliśmy się na grilla, ale nie takiego zwykłego grilla. W towarzystwie góralskich przyśpiewek mogliśmy skosztować rewelacyjnych dań, podczas gdy nasze dzieci skakały na trampolinie i bawiły się na placu zabaw. Późniejszym wieczorem zaczęła się dużo fajniejsza część imprezy ;), ja osobiście byłam zachwycona:

Rankiem, posileni parówkami, jajecznicą, goframi i całą, masą innych pysznych rzeczy udaliśmy do Parku Zdrojowego. Panowie przewodnicy zapoznali nas z historią Rabki i jej walorami uzdrowiskowymi. Podczas krótkiej przerwy w zwiedzaniu mogliśmy skorzystać z inhalacji solanką na świeżym powietrzu- uważam że tężnia przy alei Jordana to punkt obowiązkowy na wycieczce w Rabce.

Kolejnym punktem wycieczki był Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce. Fantastyczne miejsce dla każdego dziecka i myślę większości dużych chłopców ;). Dzieciaki szalały między wagonami, biegały po torach kolejowych i wskakiwały do pociągów- a wszystko to bez cienia grozy ;).


Na koniec znów powróciliśmy do Rabkolandu- głodni i spragnieni. Od razu więc udałyśmy się z Martą i Kornelem do włoskiej knajpki znajdującej się na ternie parku rozrywki, gdzie wtrząchnęliśmy w czwórkę dwie pizze i spaghetti. Uzbrojeni w energię i uzupełnieni o zapasy płynów, aż do późnego popołudnia korzystaliśmy z atrakcji Rabkolandu. Kiedy nadszedł czas powrotu nawet ja miałam niedosyt, dlatego z czystym sercem polecam Rabkoland nie na jeden dzień, ale wręcz na cały weekend. 

A oto cała ekipa mam blogerek, które mogły ostatni tydzień czerwca spędzić na Blogolandzie zorganizowanym przez Klaudię oraz RabkolandOrganizatorzy wydarzenia: Rabkoland oraz Niezłe Ziółko
Prelekcje i warsztaty poprowadzili: Uzdrowisko Rabka, Akademia Fotografii, Centrum Terapeutyczne Tęcza, StudioMY, Colway International
Atrakcje zapewnili: Muzeum Górali i Zbójników, Teatr Bajdurka, Skansen Taboru Kolejowego, Góralska Kapela, Rabka Zdrój Urząd Miasta
Hotel: Pensjonat Prezydent
Partnerzy wydarzenia: Chocolissimo, Bispol, Debit, Egmont, 3koszulki.pl, Dwie Kropki, Media Rodzina, Poczta Kubkowa, Bezdroża, Moje Bambino, Oillan, Zmiany Zmiany, Smartwash, Zielona Sowa, Bio bEauty, Mommy Mouse- pieluszki wielorazowe, Nibylandia, Projektogram, Bezdroża, Toly, Czarna Kropka, Czuczu, Insytut Kultury Wizualnej
Patroni medialni: Babyonline, Miasto Dzieci, Podhale24pl, malopolskieonline.pl, Mamopracuj

7/10/2016

Rabkoland- idealne miejsce na rodzinny wypad z dzieckiem

Rabkoland- idealne miejsce na rodzinny wypad z dzieckiem
      Marzyłam o Blogolandzie odkąd tylko zobaczyłam informacje, że taki wyjazd jest organizowany. Dwudniowy wypad dla blogerek z rodzinami to było dokładnie to, czego potrzebowałyśmy obie z córką. W Rabce byłam w zasadzie tylko raz -  z okazji Sylwestra, więc z niczym nie kojarzyło mi się to miasto, nie miałam nawet okazji tak naprawdę go zwiedzić. 
     Kiedy tylko dostałam informację, że się udało i pod koniec czerwca pojedziemy z Melanią do Rabki byłam podekscytowana bardziej niż moje dziecko :P. Plan Blogolandu był wypełniony po brzegi i prezentował się iście po królewsku, ale o tym wspomnę w innym poście. Dziś chciałabym skupić się na samym parku rozrywki Rabkoland
Rabka

     Rabkoland mieści się blisko centrum Rabki i jest to park rozrywki przeznaczony dla rodzin z dziećmi mniej więcej od drugiego/trzeciego roku życia. Przy Rabkolandzie znajduje się wielki, zupełnie darmowy parking, dlatego wszystkich mobilnych namawiam do podjechania na miejsce autem. 
     Choć Rabkoland na pierwszy rzut oka może kojarzyć się głównie z licznymi karuzelami i torami dla samochodzików, to tak naprawdę kryje on w sobie tyle niespodzianek, że dwa dni, które mogliśmy w nim spędzić to i tak było za mało. 


       Park podzielony jest na kilka różnych stref: znajduje się w nim Muzeum Orderu Uśmiechu jedynego odznaczenia na świecie przyznawanego przez dzieci dorosłym oraz Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości, w którym znajdziemy m.in. replikę największego oscypka, rekordową kolekcję rzeźb z jednej zapałki czy osobliwe obrazy wyszywane guzikami, jest oczywiście gastronomia serwująca nie tylko fast foody ale także knajpka z włoskim jedzeniem: pysznymi pizzami i spaghetti.
     Ogromnym zaciekawieniem dzieciaków cieszyła się strefa Wikingów. Prócz najróżniejszych huśtawek, pajęczyn, łodzi i innych wspinaczkowych cudów, znajdował się tam Wiking siedzący na ... ubikacji i plujący na dzieci znienacka. 

Rabkoland Wiking

     Karuzele, samochodziki i wszelkie inne samolociki okazały się być frajdą nie tylko dla blogerskiej dziatwy. Mamusie blogerki z tatusiami szalały na torach samochodowych i na szybszych kolejkach czy latającym autobusie. Melania namówiła mnie nawet na przejażdżkę po Domu Strachów, po czym by się nieco zrelaksować skoczyłyśmy do pokoju z krzywymi zwierciadłami. 

Rabkoland

Rabkoland safari

Rabkoland z dzieckiemRabkoland

Rabka z dziećmi

Rabkoland

     Będąc w Rabkolandzie koniecznie trzeba skorzystać z możliwości obejrzenia całej panoramy miasta, dzięki wielkiej karuzeli. Poniżej zdjęcie fragmentu parku rozrywki widziane wprost z kosza karuzeli.      Będąc w Rabkolandzie, na pewno nie uda się dzieciom przejść obojętnie obok ruchomych figur. Na terenie całego parku znajduje się ich aż 256. W największym namiocie parku -  Cyrku Wielkim,  jest ich prawie sto. Przez Cyrk Wielki przejechaliśmy specjalnym cyrkowym wózkiem, który przewozi zwiedzających po wszystkich atrakcjach. W trakcie krótkiej wycieczki towarzyszy muzyka i efekty świetlne, które imitują prawdziwe cyrkowe występy.Inne atrakcje z figurami ruchomymi to Wesoła Farma oraz dom strachów Straszny Dwór.  Oprócz tego, na terenie całego parku znajduje się bardzo dużo inscenizacji, które po naciśnięciu guzika zaczynają śpiewać i tańczyć. 
     Jeśli chodzi o wrażenia z wizyty w parku rozrywki to obie z Melcią byłyśmy równie zachwycone. Ja mogłam znów poczuć się jak dziecko, ale przede wszystkim byłam świadkiem nieograniczonej radości mojej córki. Pomimo trudów podróży (bus z przesiadką) i żaru, który lał się z nieba i sprawiał, że niemal wszyscy rozpływaliśmy się jak lody, to tak szczęśliwej Melanii dawno nie widziałam i cały trud oraz zmęczenie były tego warte. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie rodzinny park rozrywki Rabkoland. Efektem ubocznym wyjazdy jest fakt, że mam już zięcia ;), w dodatku jest to Zięć w Biegu, choć nie obyło się bez niesnasek - polecam poniższą galerię :P.

Rabka

Rabkoland

Rabkoland

karuzela park rozrywki

park rozrywki

park rozrywki

park rozrywki

park rozrywki


Copyright © 2014 Z filiżanką kawy , Blogger