Malowanki 3D czyli zabawa z wykorzystaniem papierowego ręcznika

         Rozwój zdolności manulanych u dziecka to bardzo istotna sprawa. Warto pielęgnować aertystycznego ducha drzemiącego w każdym dziecku i jednocześnie ćwiczyć sprawność jego rączek. Każe typowe zabawy jak rysowanie, kolorowanie, malowanie czy lepienie z plasteliny, można nieco zmodyfikować i ucznić niezwykłym. Niedawno pokazywałam Wam naszą domowej roboty ciastolinę z balsamu/odżywki do włosów i mąki ziemniaczanej,a dziś pokażemy Wam z Melanią jak stworzyć wypukłe obrazy. 
             Do stworzenia takich trójwymiarowych dzieł potrzebny będzie papierowy ręcznik kuchenny, blok techniczny, klej w tubce, farby oraz pędzle. Najpierw przyklejamy ręcznik na kartkę z bloku za pomocą kleju wikol, następnie zwilżamy wodą kilka listków papieru (będą łatwiej się układać w rękach) i układamy z niego dowolny wzór, przyklejając go od razu do kartki. Jeśli rysunek jest mocno wilgotny od wody i kleju, chwilkę czekamy aż przeschnie. Nasz był gotowy od razu do pomalowania, bo używałyśmy wody i kleju dosyć ostrożnie. Nasze dzieło to wiosenna suknia balowa, ale świetnie w takiej formie będzie prezentować się bukiet tulipanów w wazonie czy krajobraz. 
Zapraszamy na fotorelację!
I efekt końcowy! Malowane techniką "plamek" i przez to efekt wydaje mi się jeszcze ciekawszy:Brak komentarzy:

A Ty, co sądzisz na ten temat?

Zdjęcia są własnością prywatną. Wszelkie wykorzystywanie ich, bez uprzedniej zgody, zabronione. Obsługiwane przez usługę Blogger.